Modrá kotva hlásí 1_2017

Rok 2017 už sice začal, ale rádi bychom ještě zavzpomínali na nejkrásnější období v roce, na advent a Vánoce. Ještě v listopadu zpívala naše děvčata u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku v Liběchově. Adventní radovánky jsme jako každý rok zahájili 4. 12. Mikulášskou besídkou, kterou jsme pořádali za pomoci města Liběchov. Pár dní před Vánoci jsme pro naše děti uspořádali vánoční besídku, na které jsme děti seznámili s vánočními zvyky. Pouštěli jsme lodičky ze skořápek vlašských ořechů, rozkrajovali jablíčka a zpívali koledy. Poté jsme si dali „Štědrovečerní večeři“ a na stůl dali cukroví, abychom mohli ochutnat mezi sebou, co kterému maminka či tatínek upekli. Po večeři někteří z nás hráli různé hry, povídali si, jiní se dívali na film a po filmu jsme šli všichni spát. 23. prosince naše děvčata rozdávala Betlémské světlo v kostele sv. Havla a na zpívání koled
v Ješovicích.

Začátkem ledna jsme se již tradičně vydali do Prahy na akci Prahou plnou strašidel, kde naše děti hledaly dle šifer strašidla, která byla schovaná po Staré Praze. Naše posádka Pstruzi se umístila v kategorii B (skauti) na krásném 18. místě ze 76 startujících hlídek.

Abychom Vám pouze nepsali, co jsme dělali, připravili jsme pro Vás takový malý seriál, kde bychom Vám postupně chtěli představit všechny naše posádky (posádka je útvar přibližně šesti dětí podobného věku, které spolu tvoří jednu partu, pozn. autora). Napoprvé bychom Vás chtěli seznámit s našimi benjamínky, s posádkou Žraloci z oddílu Viking. Jsou to kluci ve věku od 4 do 7 let, tedy především předškoláci. Tihle malí raráškové mají nejraději hru na schovávanou nebo v podstatě cokoli, při čem mohou běhat jako splašení a vesele vřeštět. S nadšením zkoumají svět kolem sebe. Díky své bujné fantazii vidí svět jako jedno velké dobrodružství plné pohádkových bytostí a hrdinů. Žraloci jsou vodní živlové, nebojí se jezdit na pramici nebo se koupat.

Teď už ale k jednotlivým členům. Žbluňk, veselý kluk, tváří se sice nenápadně, ale má ďáblíka v těle. V posádce je sice nejmenší, ale velice rychle mezi nás zapadl. Andy je náš šikula. Když si povídáme o něčem novém, pozorně poslouchá, aby mu nic neuteklo. Je to chytrý kluk. Je to Žbluňkův nejlepší kamarád. Se Žroutem se známe již dva roky, náš vtipálek. V pojídání
sušenek a jiných sladkostí nemá konkurenci. Spolu s Mimoněm tvoří nerozlučnou dvojku. Mimoň získal svou přezdívku díky tomu, že má téměř na každém kusu oblečení mimoně :-). Je to chytrý kluk, co chodí do první třídy. Má dobrou mušku, na okresních závodech vyhrál ve střelbě ze vzduchovky. Pišta je sedmiletý chlapec, kterému z očí kouká vždy nějaká malá čertovinka, kterou by Vás pobavil. Moc toho nenamluví, ale jeho veselé oči mluví za něj. Je to dobrák od kosti a vždy rád s něčím pomůže. Šotek, skřítek neposeda. Chodí k nám již dva roky. Pořád by někam lezl a něco prozkoumával. I když je malý, má velkou sílu a nebojí se ji použít. S Mašinkou se nikdy nenudíte. Nadevše na světě miluje vlaky a metro. Je to pořádný živel, který se o všechno zajímá a pusu nikdy
nezavře. Žraloci tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která nezkazí žádnou legraci.

Schází se každé pondělí od15.30 do 17.00 hod. na schůzkách v klubovně.

A co ještě plánujeme? Především bychom Vás chtěli pozvat na MOŘSKÝ KARNEVAL, který se bude
konat dne 25. 2. 2017 od 15:00 v sále restaurace Rašínky v Liběchově.

Bc. Jaromír Kubec, přístavný Přístavu Modrá Kotva Liběchov