Modrá kotva hlásí 3_2016

Letos na jaře jsme se všichni věnovali přípravě na okresní závody vlčat a světlušek (chlapci a dívky do dvanácti let). Za reprezentaci Liběchova jsme postavili jednu hlídku, Racky, v kategorii vlčat a dvě hlídky, Sharky a Šipky, v kategorii světlušek.

Závod probíhal dne 9. 4. 2016 v chloumeckém lese. Zde se všechny děti přeměnily v galské válečníky. V galském přestrojení pomáhali závodníci Asterixovi a Obelixovi v boji proti Římanům. Po cestě museli projít různými nástrahami a obhájit tím své schopnosti v různých zkouškách – kuchařská dovednost, fyzická zdatnost, zručnost, první pomoc, vlast a historie skautingu, schopnost orientace, znalost přírody, schopnost komunikace, řešení krizových situací, lov divočáků a souboj s Římany. Po náročném závodu jsme se ohřáli a zasytili v budově Rodinného centra Chloumek, které nám poskytlo zázemí.

Závodu se zúčastnilo šest hlídek vlčat a devět hlídek světlušek z celého okresu Mělník.

Na prvních třech místech v kategorii vlčat se umístili:
1. Koumáci – středisko Mělník
2. Rackové – přístav Liběchov
3. Jeleni – středisko Lišák Neratovice.

Na prvních třech místech v kategorii světlušek se umístily:
1. Veverušky II – středisko Kostelec nad Labem
2. Sharky – přístav Liběchov
3. Pomněnky – středisko Mělník.

Důkladná příprava přinesla ovoce. V obou kategoriích jsme skončili na druhém místě a postoupili do krajského kola,které se bude konat 11. 6. 2016 nedaleko Českého Brodu. Ale jen jsme nezávodili. Dne 16. 4., na Den Země, jsme pomáhali při obnově školního hřiště. Akce se zúčastnili děvčata z oddílu Cuttyshark, chlapci z oddílu Viking a také někteří rodiče, kterým bychom tímto chtěli poděkovat.

V dubnu jsme toho měli spoustu, proto jsme vodáckou sezónu zahájili až 30. 4.,
kdy Rackové a Žraloci z oddílu Viking odemkli Labe. Tento den jsme spluli Labe od mělnického cukrovaru až do Liběchova.

A ani v květnu jsme nelenili a konečně jsme dokončili obložení naší klubovny. Brigády se zúčastnili jak rodiče, tak děti. Na vodu jsme taky nezapomněli. Po brigádě si děvčata z oddílu Cutty Shark šla zaplavat do bazénu. Naši Vikingové ve dnech 21. – 22. 5. jeli Jizeru v úseku Příšovice (u Turnova) do Bakova nad Jizerou.

Za přístav Modrá kotva Marie Kubecová.